Programma
GuČi fabrika
30.08.-09.09.
Festivāla centrs
|
12:00–15:00 (pēc iepriekšēja pieraksta / by appointment), 15:00–19:00 (rindas kārtībā / public)
|
Bez maksas
“GuČi fabrika” ir politisks vingrinājums, kas iztaujā lietu reālo vērtību, dīvaina un neproduktīva ražotne, bezjēdzīgu suvenīru veikals un ballīte, (lēnās) modes skate. Tā ir kolektīva darba telpa, kurā strādā ar migrantu somu izejmateriālu un kas piedāvā savus alternatīvus darba un ražošanas apstākļu risinājumus.
Šajā ražotnē tiek pretnostatīti vērtības un pašizmaksas jēdzieni, kuri pastāv mākslīgi radītās sistēmās, un piedāvātas jaunas ekonomiskās apmaiņas formas, ceļot godā migrantu vizuālo veidolu. Tā ir spēlēšanās ar vēlmi gribēt un spekulācijām.
“GuČi” radās 2021. gada festivāla laikā, kad tolaik vēl četri savstarpēji nepazīstami satikās vecā Rīgas Vidzemes tirgus vidū un garāmgājēju un citu tirgotāju acu priekšā sāka savu darbību. Mūsu grupas mērķis ir eksperimentēt ar radošo brīvību / brīvību radīt, izstrādājot projektu, kurā paši izlemjam, kādā formā vēlamies strādāt, cik daudz vēlamies paveikt dienas laikā un kāda veida “samaksu” gribam saņemt par savu darbu, aicinot arī iesaistītos apmeklētājus padomāt par lietu vērtību, izmaksām un masveida ražošanas darba apstākļiem.
Šo trīs gadu laikā “GuČi Fabrika” ir izveidojies par kolektīvu, kura vērtību pamatā ir mīlestība un savstarpēja pieņemšana un kas ik dienu cenšas atklāt, kā radīt kaut ko jaunu un kā savienot šo platformu ar mums jau apkārt esošajām kopienām. Mūsu darbā izmantotais materiāls atbilst investīcijām un tiek izmantots ar mērķi, lai piešķirtu jaunu skatījumu uz “migrantu somām” un runātu plašāk par migrācijas un strādnieku šķiras jautājumiem. Šīs somas dažādās pasaules vietās ieguvušas dažādus nosaukumus – atkarībā no kopienas, kura migrē uz citu valsti, – tās tiek sauktas par afrikāņu, ķīniešu, krievu, poļu somām utt.
Ikviens var pievienoties mūsu radošajai ražotnei, bet kautrīgākajiem dalībniekiem piedāvājam trīs sadarbības veidus: mums var palīdzēt sagatavot izejmateriālu jaunu lietu veidošanai, dalībnieki var izmantot mūsu piegrieztnes un materiālus paši savu lietu veidošanai vai arī vienoties par maiņas darījumu, iegūstot savā īpašumā kādu no “Guči Fabrikas” gatavajiem ražojumiem. Produktu vērtība aug līdz ar pieprasījumu, tādēļ no klientiem sagaidām dāsnumu un radošumu. Naudu mēs nepieņemam, maināmies tikai ar pieredzi un priekšmetiem.
Šeit jūs satiksiet jaunus cilvēkus, dzirdēsiet stāstus, kas ļaus labāk izprast, kā rodas lietas, kuras piepilda mūsu apkārtējo telpu, un, iesaistoties ražotnes mehāniskā darba dunā, kļūsiet par vienu no “GuČi” fabrikantiem.
Notikumu īsteno starptautiskais sadarbības projekts “BE PART”. Atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”.
Par kolektīvu
“GuČi fabrikas” kolektīvā horizontālā modelī sadarbojas četri dažāda vecuma un profesiju pārstāvji, kuri projekta sākumā viens otru vēl nepazina. Kolektīva darbības pamatā ir tiesības apšaubīt agrāko izpratni par lietu kārtību un vēlme piedāvāt politiski/sociāli alternatīvus veidus, kā palūkoties uz šo pasauli. Šajā modeļī centrāla vieta atvēlēta jautrībai, jo ikvienam ir tiesības izklaidēties darbā un aicināt citus cilvēkus tajā piedalīties.
Diviem kolektīva dalībniekiem ir bērni, bet diviem – suņi. Trīs no viņiem dzīvo Rīgā un runā latviski, viens dzīvo Berlīnē un runā citās valodās. Pēc zodiaka viņi ir vēzis, auns, strēlnieks un skorpions, bet tikai viens no viņiem ir veģetārietis – protams, tas, kurš dzīvo Berlīnē. Visiem dalībniekiem patīk strādāt klusumā vai klausoties mūziku, un viņiem ir līdzīga mūzikas gaume – viņi galvenokārt klausās astoņdesmito gadu rokdziesmas un hitus, kuriem var dziedāt līdzi.
Izrādes veidotājas
Ideja: Kote Haņa Zuniga
Mākslinieču kolektīvs: The Guxxi Fabrika (Kote Haņa Zuniga, Klinta Šinta, Anta Pole, Marta Rubene)
Producente: Ieva Briede, LJTI
Notikumu īsteno starptautiskais sadarbības projekts “BE PART”. Atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”.
30.08.-09.09.
Bez maksas